Yağ Yakma Yöntemleri

Yağ YakıcıGünümüzde insanlar vücudumuzda oluşan yağlardan kurtulmak için birçok yararsız ve zararlı yağ yakma yöntemleri uygulamaktadır. Diyetisyenlerin ısrarla üzerinde durdukları doğru beslenme alışkanlıklarıyla beraber uygulanacak bedensiz egzersiz programlarının kişiye özel olarak hazırlanmasıdır.

Vücudumuzda yağ, kas, su ölçümlerinin yapılmasından sonra uygulanacak programlarla yağ yakma sağlanmalıdır. Uygulanacak temel yöntemler ise:

 

Su içmek


Sık sık su içmek vücudumuzda gerekli olan nemi korur ve vücut kuruluğunu önleyerek metabolizmayı düzenli hale getirir. Çünkü bol su içmek, gereksiz kalori alımına ihtiyacını azalttığından yağların daha çabuk yakılmasına yardım ediyor

Ara öğünler


Ara öğünlerde küçük atıştırmalar, ana öğünde aşırı yemenin önüne geçerek metabolizmayı yormuyor ve alınan besinle enerjiyi eşitleyerek kilo alımını engelliyor.

Egzersiz


Stres yüzünden yavaşlayan vücut, yağ yakmak için yeterli gücü bulamadığından kasları yeterli düzeyde çalıştırmıyor. Bu sebeple, yapılan egzersizler stresi azaltarak yağ yakımını hızlandırmaktadır.

D Vitamini


D vitamininin hastalıklara karşı etkisi olduğu gibi kilo verme konusunda da faydaları yadsınamaz. Güneş ışığından faydalanarak alınan D vitamini, ekstra kaloriye karşı doyurucu özellik taşıyor.

C Vitamini


Yağ yakmada doğrudan etkili olduğu kanıtlanan C vitamininin her gün en az 75 mg tüketilmesi öneriliyor.  Bir portakal,  yaklaşık olarak 45 mg C vitamini barındırıyor. Lif bakımından zengin C vitamini birçok meyvede bulunduğu için sıklıkla meyve tüketilmelidir.

Merdiven kullanmak


Asansöre binmek yerine merdiven kullanmak egzersiz yapmaya zamanı bulunmayan kişiler için büyük bir avantajdır. Çünkü merdiven çıkmak diğer egzersiz programlarına nazaran 2 kat enerji harcamanıza neden olacaktır.

Ağırlık kaldırmak


Kol ve bacak kaslarının gelişiminde önemli bir yere sahip olan ağırlık kaldırma kaslarımızın gelişmesine paralel olarak yağ yakımını da hızlandırarak zayıflamamıza katkı sağlayacaktır. Ağırlık kaldırmak vücut ısısını da koruyarak vücut direncimizi arttırmaktadır.

Yeşil çay


Yeşil çayın, yağları parçalama özelliği yapılan tüm çalışmalarla onaylanıyor. İnsülin ve glikoz oranlarını dengeleyici etkisi sayesinde hem yağ emilimine katkı veriyor hem de vücut direncini arttırarak sağlığı koruyor.