Sistemimiz ve Yöntemlerimiz

 

           Sistemimiz ve yöntemlerimiz genel anlamda, Obezite, Diyabet (Şeker), Metabolik Sendrom, Kardiyovasküler Hastalıklar gibi birçok hastalıkta çocukluktan yetişkinliğe kadar geniş bir alanda Tıbbi Beslenme Tedavisi uygulayarak, Beslenme ve Diyet hizmetleri vermektir. Gebelik, emzirme dönemi, osteoporoz, çocuk ve adolesan gibi özel durumları olan kişilere de tıbbi beslenme tedavisi uyguluyoruz. 

 

        Hastanemize gelen hastamıza sırasıyla uygulanan sistemlerimiz:

               Bioimpedans Segmental Vücut Analizi

     İlk aşamada hastamıza bioempedans vücut analiz cihazıyla ölçüm yapılarak vücudundaki yağ, kas, su, metabolizma yaşı, obezite yüzdesi ölçümü, vücut tipi, karın bölgesi, kol ve bacaklardaki yağın ve kasın dağılımı gibi parametreler belirlenir. 

       Bilimsel çalışmalarda kullanılan bu cihaz sayesinde vücudunuzun ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu görerek tedaviye yön veren ve sürecini belirleyerek ayrıntılı bir beslenme programı oluşturulur. Bir diyet programı takip edilirken, düzenli olarak ölçülmesi gerekmektedir.

 

     Tıbbi Diyet Tedavisi: Beslenme Programının      

     Düzenlenmesi

      Hastanın metabolizma hızı, vücut analizi, kan tahlilleri, eşlik eden hastalıkları, kişisel özellikleri, yaşam koşularına göre tıbbi beslenme tedavisi uygularız. Bireylerin değişen koşullarına (metabolizma hızı, hastalıklar vs.) göre tedavinin uygulanması sağlıklı, kalıcı bir şekilde kilo vermenizi sağlarız. Her muayenede tekrar vücut analiz ölçümleri tekrarlanarak, diyetiniz tekrardan değiştirilir.

 

             Kaybedilen Ağırlığı Koruma Dönemi

     Bir yandan yaşam tarzınız, beslenme alışkanlıklarınız değişirken bir yandan sağlıklı beslenme nasıl olur, size uygun porsiyonlar nelerdir, ne şekilde hazırlamanız gerektiğini bu süreçte öğreneceksiniz. 

    Tedavinin ana hedeflerinden biri olan beslenme alışkanlığınızın değişmesi ve sizin için uygun miktarları öğrenmeniz sağlıklı kilonuza geldiğinizde yaşamınıza direk adapte olarak devam edip kilonuzu rahatlıkla koruyabileceksiniz. Sağlıklı kilonuza geldikten sonra 6 ay süresince ayda 1 kez gelip vücut analizi yapılmalı ve eğer kilo artışı varsa yeniden bir beslenme programı düzenlenmesi gerekmektedir. 6 aydan sonra 3 ayda bir muayeneler tekrarlanmalıdır.

        Hastane dışında seminerler, eğitimler,  yazılı ve görsel basında çalışmalarla Sağlık, Beslenme ve Diyet üzerine çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.