Zayıflamak İstiyorum

 zayiflamakistiyorum

ZAYIFLAMAK İSTİYORUM DİYENLERE ÖNERİLER
Yanlış beslenme ve hareketsizlik sonucu birçok kişi fazla kilolarla uğraşmak zorunda kalıyor. Bu durumda da çaresiz bir zayıflamak istiyorum isteği oluşuyor. Çünkü kilo vermek, diyet birçok kişinin gözünde büyüyüp dağ gibi bir problem halini alıyor. Oysaki bilinçli bir şekilde zayıflamaya çalışılsa hem kolay hem de arzuların karşılığını veren doğru bir iş mutluluğuna erişebilirsiniz.
Nasıl Zayıflarım?

 • Zayıflamak için öncelikle sağlıklı beslenme koşullarını öğrenmelisiniz ve dengeli sağlıklı nasıl beslenebiliriz bilmelisiniz.
 • Daha sonra hayatınıza hareket katmalısınız. Mutlaka günlük egzersizler yapmalısınız. Bu şekilde hem yağ yakımına yardımcı olur hem de kaslarınızı güçlendirerek daha dinç bir vücuda kavuşursunuz.
 • Çok yağlı yiyeceklerden uzak durun kızartma ve hamur işlerini hayatınızdan çıkarın. Bu besinler sizi çabuk doyurur ve çabuk acıktırır.
 • Öğünlerinizi sıklaştırın ve ara öğünlerinize özen gösterin. Mesela kahvaltıdan 3 saat sonra bir bardak süt ve birkaç çiğ badem ya da bir meyve yiyebilir ve öğle yemeğinden önce midenizi yatıştırmış, sindirim sistemini hazırlamış olursunuz.
 • Psikolojik olarak kendinizi bu duruma hazırlamalısınız. Zayıflamak istiyorum diyerek önce psikolojik olarak bu duruma kendinizi alıştırmalı ve pes etmemek için sonuca odaklanmalısınız. Bu diyetin sonucunda nasıl sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olacağınızı düşünün. Bu şekilde eğer bunu bilinçli bir şekilde kendinize işlerseniz bu yolda daha büyük bir başarı elde edersiniz.
 • Asla çok büyük hedefler koymayın. Sabırlı olun. Ayda bir kilo olsun ama kalıcı bir şekilde sizden gitsin. Her zaman bunu düşünün. Ben bir kez diyet yapacağım ve sağlıklı beslenme kurallarına uyacağım ve kiloları tekrar kontrolsüz bir şekilde almayacağım. Tüm bunları aklınıza yazın. Böylece daha sağlıklı ve doğru bir yol izlemiş olacaksınız.
 • Zayıflamak istiyorum dediğiniz andan itibaren ilk olarak bir kan tahlillerinizi yaptırmalısınız. Çünkü bu durumun altında yatan bir sağlık problemi olabilir. Ya da fazla kilolarınız bir hastalığın habercisi olabilir. Bu nedenle diyet yaparken bu hastalıklara da aynı zamanda dikkat edip gerekli ilaçları da kullanarak kontrollü diyet yapmalısınız.

Bu nedenle zayıflamak istiyorum diyebilen herkesin öncelikle sabırlı ve çok istekli olması gerekiyor ve sonucunda yaşayacağı bu haz ve mutluluğu düşünmesi gerekiyor.

zayiflamakistiyorum1
Zayıflama İsteğinizi Arttırıp Etmemek İçin,

 • Kendinize önce bir beden küçük çok güzel ama giyemediğiniz bir elbise alın. Bu elbiseyi dolabınızın en görünür yerine asın. Hedeflerinizden biri bu olsun ve gardırobunuzu her açtığınızda size amacınızı hatırlatsın.
 • Odanızda bir tartı bulundurun ama her gün tartılmayın. Diyete başladığınız gün tartılın ve kilonuzu bir kâğıda büyük bir şekilde yazarak asın. Daha sonra diyet süreci boyunca bir hafta ya da 15 gün ara ile tartılın. Çünkü her gün tartılırsanız hevesiniz kırılabilir ve farkındalık oluşmaz. 15 gün sonra tartıldığınızdaki farkı yazın. Büyükçe yazdığınız başlangıç kilonuzun altına 15 günde bir ulaştığınız kiloyu yazın. Gram bile olsa yazın. Çünkü hepsi önemli sizin için.
 • Bir beden küçüldüğünüzde aldığınız elbiseyi giyin ve eğer hedefiniz daha fazla ise aynı işlemi tekrar gerçekleştirin. Bu durum size sonuca ulaştıkça cesaretlendirecek ve azimlendirecektir.
 • Zayıflamaya azimle hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar devam edin. Zayıflamak istiyorum dediyseniz bir kere asla vazgeçmeyin.