Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu

IMG 2753

 

2009 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur.

 2010-2012 yıllarında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Endokrinoloji – Metabolizma Hastalıkları – Obezite – Diyabet Bölümü’ nde çalışıp, Tip 2 DM Hastalarının Metabolik Parametreleri Üzerine Etkisi konulu tezi ile eğitimini tamamlayıp Yüksek Lisans Tezini (M.Sc.) burada hazırlamıştır.

 

 Beslenme Doktorasını, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nde İç Hastalıkları Bölümün’ de yapmaktadır.

Ayrıca, Şişli Etfal Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğinden gönderilen Çocuk Obezite ve Diyabet Hastalarının diyetlerini düzenlemiştir.

- 2012 yılından itibaren Hürriyet Aile’ de ‘Formda Kalanlar Kulübü’ isimli köşesinde yazarlık yapmaktadır.

2012-2017 Eylül arası Bakırköy’ de Özel bir hastanede çalışmıştır.

- 2017 Aralık Ayı itibari ile Bakırköy İncirli' de bulunan kendi ofisinde Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Hizmeti vermekteyim.

Dünya Diyabet Etkinlikleri’ nde, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nin birlikte düzenlediği Diyabet Okulu Etkinliklerinde, Sosyal Sorumluluk projelerinde İş Hayatında Beslenme, Yaşam Kalitesini artırmak için neler yapılması ile ilgili konularda Konuşmacı olarak katılmıştır.

 

Deneyimleri

2010  – 2012 Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji-Diyabet-Obezite Polikliniğinde, hastalarının çoğunluğu yoğun bir şekilde konsülte edilen Obezite ve Diyabet (Şeker) hastalarıdır. Ayrıca Diyaliz, Dâhiliye, Kadın Doğum, Hipertansiyon gibi daha birçok bölümlerden gönderilen hastaların diyetlerini düzenlemiştir.

- Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniğinden gönderilen Çocuk Obezite ve Diyabet Hastaların diyetlerini düzenlemiştir.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 7. Dünya Diyabet Etkinliklerinde ‘’ Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi’’ isimli konusuyla konuşması olarak katılmıştır.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin birlikte düzenlediği Diyabet Okulu Ocak-2011 etkinliklerinde konuşmacı olarak katılmıştır.

 2012-2017 Eylül Özel Ethica İncirli Hastanesinde çalışmıştır

2018 Ocak Ayı itabari ile Bakırköy İncirli' de bulunan kendi ofisimde Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

 

Katıldığı Kongre ve Sempozyumlar

- ECO 2011-18. Avrupa Obezite Kongresi

- 7. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi

- 8.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi

- Klinik Beslenmede Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu

- 2010 Kilimik Beslenme Desteğinde Güncel Yaklaşımlar Semozyumu, Kayseri

- 2011 I. Ulusal Sağlıklı Beslenme Sempozyumu

- 2012 II. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu

 - Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi 

 

Üyelikler

Türkiye Diyetisyenler Derneği